تعداد سوالات

116 سوال

رده سنی

بزرگسالان-نوجواتان

زمان تقریبی

20 دقیقه

تست رضایت زناشویی انریچ  آگاهی شما از نقاط ضعف روابط زناشویی تان را بسیار افزایش خواهد داد

تست رضایت زناشویی انریچ

رضایت زناشویی به عنوان یک عامل محوری در چارچوب روانشناسی خانواده  مطرح می شود. به جرات می توان گفت که رضایت زناشویی عملکرد موثر یک خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.

رضایت اعضای خانواده به خصوص رضایت از روابط زناشویی در بسیاری از مراکز مشاوره  هدف اصلی و خط اول درمان به شمار می رود. رضایت زناشویی به وضعیتی اشاره دارد که در آن زن و شوهر از رابطه زناشویی خود حداکثر لذت را برده و از بودن کنار هم احساس شادمانی و رضایت دارند.

عواقب نارضایتی زناشویی

وجود نارضایتی در روابط بین همسران باعث کاهش رضایت از زندگی  شده و می تواند فضای خانواده را به رنگ افسردگی و اضطراب درآورد. عدم توجه به مسائل زناشویی باعث می گردد که بی علاقگی مداوم به طلاق عاطفی منجر شده و تدوام آن باعث جدایی و طلاق دائمی گردد.

بسیاری از افرادی که در حوزه مشاوره ازدواج و مشاوره زناشویی فعالیت می کنند بر این باورند که عدم رضایت زناشویی می تواند مشکلات عدیده ای را برای فرزندان به همراه داشته باشد.

آسیب های ناشی از تعارض زناشویی و در نتیجه گسست خانواده باعث شده است که روانشناسان به تدوین راهبردها و روش هایی جهت آموزش زناشویی باشند. قبل از هرگونه آموزش لازم است ابتدا رضایت زناشویی خود را به طور همه جانبه ارزیابی کنید.

رضایت زناشویی انریچ

ابعاد رضایت زناشویی انریچ

آیا می دانید که رضایت زناشویی تنها یک مولفه مشخص نیست. بله رضایت زناشویی از تعامل متغیرهای مختلف به وجود آمده است. در واقع برای رضایت زناشویی بالاتر لازم است تا شما در ابعاد مختلف با همسرتان تفاهم داشته باشید.

آزمون انریچ که توسط تیم ای سنج تنظیم شده است به شما کمک خواهد کرد تا میزان توافق تان را در این مولفه ها با همسرتان دریابید.

درک این مسئله به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید نسبت به روابط زوجی خود آگاهی یابید و در نتیجه نقاط ضعف روابط خودتان را اصلاح نمایید. شما با پاسخ دادن به سوالات این آزمون می توانید از شاخص های زیرآگاهی یابید:

ارزیابی رضایت زناشویی

اتاق آبی علاوه بر ارزیابی رضایت زناشویی شما در ابعاد مختلف به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید نقاط ضعف خود را در یافته و در نتیجه راهکار مناسب پیشنهاد شده را به کار ببندید.

همچنین ما با معرفی کتاب و روش های مناسب به شما خواهیم آموخت که مسیر مناسبی را برای بهبود روابط خود با همسرتان پیش بگیرید. همچنین ما در تفسیر آزمون رضایت زناشویی به شما موارد زیر را ارائه خواهیم داد:

الف- نمودار  تخصصی؛ ما به شما خلاصه وضعیتتان از رضایت زناشویی را در ابعاد مختلف خواهیم داد:

نمودار رضایت زناشویی

ب- توضیحات کامل؛ اطلاعات کامل از ابعاد چندگانه رضایت زناشویی مختص شما به صورت مجزا؛ برای شما قابل دسترس خواهد.

ج- معرفی کتاب؛ پیشنهاد کتاب علمی و کاربردی به منظور توسعه و افزایش توانایی های خودتان در هوش هیجانی

د- معرفی فیلم؛ پیشنهاد کتاب علمی و کاربردی به منظور توسعه و افزایش توانایی های خودتان در هوش هیجانی

ه- راهکارها و پیشنهادها؛ ارائه راهکارهای عملیاتی متناسب با ویژگی های شما. ما بر اساس نقاط ضعف و قوت خودتان به شما پیشنهاداتی برای بهبود رضایت زناشویی و حل تعارضاتتان خواهیم داد